Tanıtım Filmi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi


2007 yılında “Doğudan yükselen ışık” öz ülküsüyle kurulan üniversitemiz, genç yaşına rağmen ortaya koyduğu çalışma ve başarıyla kurulduğu günden bu yana ilimiz, bölgemiz ve ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmayı kendisine ilke edinmiştir.

Öğrenci sayısı 10.000’e yaklaşan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin akademik kadrosunda 300 öğretim elemanı ve idarî kadrosunda ise 170 personel görev yapmaktadır. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, insan hak ve hürriyetine saygılı, çağdaş, laik, demokratik, aydın, görev ve sorumluluğunun bilincinde, kendini ifade edebilen, üreten, araştıran ve sorgulayan, bilimsel düşünme gücüne sahip, yapıcı, yaratıcı, spora ve sanata değer veren, mesleğinde en iyisi olan ve aranılan gençler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi; bilgi ve teknoloji üretmek, bilim verilerini yaymak, hedeflediği eğitim düzeyine ulaşmak, bölgesel ve ulusal alanda kalkınma ve gelişmeye destek olmak ve bilim dünyasının seçkin üyeleri olmak için çıtayı her zaman yüksek tutmaktadır.

Modern yerleşkesiyle “doğunun yükselen ışığı” Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, eğitime evrensel çözümler sunmayı hedefleyen, bilimsel niteliği sürekli geliştiren, üretken ve paylaşımcı bir anlayış içinde çağdaş bilim yolunda ilerlemektedir.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin kendisine belirlediği ilke, öğrenciye sadece diploma vermek değil gelecekteki kariyer ve kişisel gelişimi için de gerekli deneyimleri kazandırmak amacıyla öğrenciyi hayata hazırlamaktır…

izlenme 14510 defa

Filmler

 • FUJIFILM X-H1
  FUJIFILM X-H1 Turkish X-Photographer Faruk Akbas takes the FUJIFILM X-H1 to capture the beautiful landscape of Taurus Mountains.
  izlenme 217 defa
 • Havadan Kayseri
  Havadan Kayseri Havadan Kayseri Proje: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yapımcı / Yönetmen: Muhammed KÖSEN Yayın Koordinatörü: Salih ÖZGÖNCÜ Yayın Yürütme Kurulu: Erkan KÜP, Fehmi GÜNDÜZ, Semih KARAARSLAN, Prodüksiyon: Hasan ÖZER, Ayşe KAYA, Tuğba ÖZYILDIZ Danışman: Faruk AKBAŞ, Ahu AKBAŞ Metin Yazarı: Uhud TEKİN Seslendirme: Mahmut YILDIRIM Müzik: Erdem KARAMAN http://www.havadankayseri.net
  izlenme 634 defa
 • Kemaliye Seni Bekliyor
  Kemaliye Seni Bekliyor Dünyanın ikinci büyük kanyonu... Erzincan'ın dokuz ilçesinden biri... Eski adı Eğin, yani "Cennet bahçesi, cennet gibi yer" manası taşıyan Eğin (Kemaliye) hem Türkiye ve hem de bölge turizminde önemli bir yere sahip. Dünyanın ikinci büyük kanyonu Karanlık Kanyon tam da burada. Muhteşem bir kapalı eko sisteme sahip olan bu Karanlık Kanyon, doğa sporlarını sevenler için adeta bulunmaz bir hazine. Mk…
  izlenme 382 defa
 • Kıbrıs Alashia Belgeseli
  Kıbrıs Alashia Belgeseli Dağların denizle buluştuğu muhteşem sahil manzarasında tarihe tanıklık eden Alashia... Kıbrıs Akdeniz Kültürünün temelinde bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, Hitit, Mısır, Asur yazıtlarında Akdenizin doğusundaki sihirli ada.
  izlenme 340 defa
 • Craghoppers Turkey
  Craghoppers Turkey Craghoppers Turkey öncülüğünde Mk prodüksiyon ekibi ile Erzincan Kemaliye'de gerçekleştirilen çekimlerle hazırlanan film, Craghoppers Turkey tanıtımı olarak yayınlanmıştır.
  izlenme 316 defa
 • Fujifilm XT-2 XF 80mm Macro
  Fujifilm XT-2 XF 80mm Macro Fujifilm Türkiye öncülüğünde Mk prodüksiyon ekibi ile Antalya'da gerçekleştirilen çekimlerle hazırlanan film, Fujifilm XT-2 XF 80mm Macro tanıtımı olarak yayınlanmıştır.
  izlenme 320 defa
 • Fujifilm - GFX 45mm
  Fujifilm - GFX 45mm Fujifilm Türkiye öncülüğünde Mk prodüksiyon ekibi ile Kayseri'de gerçekleştirilen çekimlerle hazırlanan film büyük beğeni topladı.
  izlenme 534 defa