Tanıtım Filmi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi


2007 yılında “Doğudan yükselen ışık” öz ülküsüyle kurulan üniversitemiz, genç yaşına rağmen ortaya koyduğu çalışma ve başarıyla kurulduğu günden bu yana ilimiz, bölgemiz ve ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmayı kendisine ilke edinmiştir.

Öğrenci sayısı 10.000’e yaklaşan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin akademik kadrosunda 300 öğretim elemanı ve idarî kadrosunda ise 170 personel görev yapmaktadır. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, insan hak ve hürriyetine saygılı, çağdaş, laik, demokratik, aydın, görev ve sorumluluğunun bilincinde, kendini ifade edebilen, üreten, araştıran ve sorgulayan, bilimsel düşünme gücüne sahip, yapıcı, yaratıcı, spora ve sanata değer veren, mesleğinde en iyisi olan ve aranılan gençler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi; bilgi ve teknoloji üretmek, bilim verilerini yaymak, hedeflediği eğitim düzeyine ulaşmak, bölgesel ve ulusal alanda kalkınma ve gelişmeye destek olmak ve bilim dünyasının seçkin üyeleri olmak için çıtayı her zaman yüksek tutmaktadır.

Modern yerleşkesiyle “doğunun yükselen ışığı” Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, eğitime evrensel çözümler sunmayı hedefleyen, bilimsel niteliği sürekli geliştiren, üretken ve paylaşımcı bir anlayış içinde çağdaş bilim yolunda ilerlemektedir.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin kendisine belirlediği ilke, öğrenciye sadece diploma vermek değil gelecekteki kariyer ve kişisel gelişimi için de gerekli deneyimleri kazandırmak amacıyla öğrenciyi hayata hazırlamaktır…

izlenme 14119 defa

Filmler

 • Kayseri Kitap Fuarı
  Kayseri Kitap Fuarı MK Prodüksiyon olarak bu güne kadar pek çok film yaptık ancak bize sorarsanız en anlamlısı "Kayseri Kitap Fuarı" TV reklam projesi oldu. İki çocuğun şehri gezerek kitap dağıtmasını ve insanların kütüphanede buluşmasını konu alan reklam filminin görüntü yönetmenliğini Feza Çaldıran yaptı. Güçlü sesiyle reklam filmine hayat veren Halil Ergün ile çalışmak ise projemize değer kattı. Bir ay süren yoğun bir…
  izlenme 255 defa
 • Kıbrıs Alashia Belgeseli
  Kıbrıs Alashia Belgeseli Kıbrıs - Alashia Yeniden Doğuyor
  izlenme 314 defa
 • Artvin Maden Köyü Fotosafari
  Artvin Maden Köyü Fotosafari Artvin Valiliği tarafından düzenlenen fotosafari etkinliğinde Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen fotoğraf sanatçıları Artvin Maden Köyü'nün bozulmamış tabiatı ve karla kaplı beyaz görselliği ile katılanları büyüledi. MK Prodüksiyon olarak iki gün süren bu etkinliğin kısa bir filmini hazırladık. Bizleri davet ettikleri için Artvin Valiliği'ne ve fotoğraf sanatçısı Süleyman İnal'a teşekkür ederiz.
  izlenme 293 defa
 • Konya Şeker
  Konya Şeker MK Prodüksiyon olarak TORKU markasıyla hizmet veren Konya Şeker'in tüm üretim tesislerini havadan ve iç mekanlarının fotoğraf çekimlerini yaptık. 15 gün süren çekimlerde HDR ve Panaromik fotoğraf çekim teknikleri kullanıldı.
  izlenme 298 defa
 • Havalimanları Projesi Backstage
  Havalimanları Projesi Backstage UDH Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi genel müdürlüğüne bağlı 42 havalimanında gerçekleştirdiğimiz çekimler ile 5 ayda tamamladığımız dev projede son teknoloji 4K kamera ve ekipmanlar kullanarak heyecan dolu akıcı bir film hazırladık. 22.000 KM karayolu ile 42 şehirde konaklayarak dünyanın en gelişmiş insansız hava araçlarıyla tüm havalimanlarını havadan görüntüledik. Tanıtım filmi ve brifing tadındaki film, Türkçe, İngilizce, İşaret Dili ve…
  izlenme 468 defa
 • Kayseri Yılkı Atları
  Kayseri Yılkı Atları Anadolu’da özgür atlar zamanı... Yılkı’, gece gündüz doğada bulunmak anlamına geliyor. Yılkı atları, özellikle köylüler tarafından kullanıldıktan sonra, kimi zaman maddi nedenlerle bakılamayan, kimi zamanda iş göremezlikten dolayı doğaya salınan hayvanlar. Bir süre sonra bu atlar doğaya tam olarak uyum sağlamaya, vahşileşmeye başlıyor. Bir anlamda özgürleşiyorlar. CNN Türk Ana Haber Bülteni
  izlenme 351 defa
 • Erzincan Üniversitesi Reklam
  izlenme 297 defa