Tanıtım Filmi

Fujifilm - Timelapse Turkey

Bulutların Ülkesi Türkiye / Country of Clouds Turkey


Proje, Fujifilm Türkiye tarafından Fujifilm X-T1 model fotoğraf makinesinin tanıtımı amacıyla MK Prodüksiyon tarafından yapılmıştır.


Faruk Akbaş'ın Türkiye'nin dört bir köşesinde çektiği 50.000 adetin üzerindeki kareden oluşan "Bulutlar Ülkesi Türkiye" projesi Türkiye'nin doğal güzelliklerini karşı konulamaz bir çekicilikle ortaya koyuyor. Yaklaşık 2 senelik bir çalışma sonunda hazırlanan bu görsel şöleni sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Çekim Yerleri - Shot In
Kapadokya, Levent Vadisi, Şeytan Kalesi, Nemrut, Akdamar Adası, Kaçkarlar, Karçallar Cilo Dağları, Ovit Dağı, Ölüdeniz, Kayaköy, Toroslar, Fethiye, Bafa Gölü, Göcek, Pınara


Kullanılan Ekipmanlar - Equipments

Fujifilm X-T1

Fujinon XF 16mm F1.4 R WR

Fujinon XF 23mm F1.4 R

Fujinon XF 56mm F1.2 R

Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS

Fujinon XF 18-55mm F2.8-4 R LM OIS

Fujinon XF 18-135mm F3.5-5.6 R LM OIS WR

Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR

Fujinon XF 50-140mm F2.8 R LM OIS WR


Fotoğraflar: Faruk Akbaş

www.farukakbas.com
izlenme 1798 defa

Filmler

 • FUJIFILM X-H1
  FUJIFILM X-H1 Turkish X-Photographer Faruk Akbas takes the FUJIFILM X-H1 to capture the beautiful landscape of Taurus Mountains.
  izlenme 215 defa
 • Havadan Kayseri
  Havadan Kayseri Havadan Kayseri Proje: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yapımcı / Yönetmen: Muhammed KÖSEN Yayın Koordinatörü: Salih ÖZGÖNCÜ Yayın Yürütme Kurulu: Erkan KÜP, Fehmi GÜNDÜZ, Semih KARAARSLAN, Prodüksiyon: Hasan ÖZER, Ayşe KAYA, Tuğba ÖZYILDIZ Danışman: Faruk AKBAŞ, Ahu AKBAŞ Metin Yazarı: Uhud TEKİN Seslendirme: Mahmut YILDIRIM Müzik: Erdem KARAMAN http://www.havadankayseri.net
  izlenme 633 defa
 • Kemaliye Seni Bekliyor
  Kemaliye Seni Bekliyor Dünyanın ikinci büyük kanyonu... Erzincan'ın dokuz ilçesinden biri... Eski adı Eğin, yani "Cennet bahçesi, cennet gibi yer" manası taşıyan Eğin (Kemaliye) hem Türkiye ve hem de bölge turizminde önemli bir yere sahip. Dünyanın ikinci büyük kanyonu Karanlık Kanyon tam da burada. Muhteşem bir kapalı eko sisteme sahip olan bu Karanlık Kanyon, doğa sporlarını sevenler için adeta bulunmaz bir hazine. Mk…
  izlenme 381 defa
 • Kıbrıs Alashia Belgeseli
  Kıbrıs Alashia Belgeseli Dağların denizle buluştuğu muhteşem sahil manzarasında tarihe tanıklık eden Alashia... Kıbrıs Akdeniz Kültürünün temelinde bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, Hitit, Mısır, Asur yazıtlarında Akdenizin doğusundaki sihirli ada.
  izlenme 339 defa
 • Craghoppers Turkey
  Craghoppers Turkey Craghoppers Turkey öncülüğünde Mk prodüksiyon ekibi ile Erzincan Kemaliye'de gerçekleştirilen çekimlerle hazırlanan film, Craghoppers Turkey tanıtımı olarak yayınlanmıştır.
  izlenme 315 defa
 • Fujifilm XT-2 XF 80mm Macro
  Fujifilm XT-2 XF 80mm Macro Fujifilm Türkiye öncülüğünde Mk prodüksiyon ekibi ile Antalya'da gerçekleştirilen çekimlerle hazırlanan film, Fujifilm XT-2 XF 80mm Macro tanıtımı olarak yayınlanmıştır.
  izlenme 320 defa
 • Fujifilm - GFX 45mm
  Fujifilm - GFX 45mm Fujifilm Türkiye öncülüğünde Mk prodüksiyon ekibi ile Kayseri'de gerçekleştirilen çekimlerle hazırlanan film büyük beğeni topladı.
  izlenme 533 defa