Tanıtım Filmi

Fujifilm - Timelapse Turkey

Bulutların Ülkesi Türkiye / Country of Clouds Turkey


Proje, Fujifilm Türkiye tarafından Fujifilm X-T1 model fotoğraf makinesinin tanıtımı amacıyla MK Prodüksiyon tarafından yapılmıştır.


Faruk Akbaş'ın Türkiye'nin dört bir köşesinde çektiği 50.000 adetin üzerindeki kareden oluşan "Bulutlar Ülkesi Türkiye" projesi Türkiye'nin doğal güzelliklerini karşı konulamaz bir çekicilikle ortaya koyuyor. Yaklaşık 2 senelik bir çalışma sonunda hazırlanan bu görsel şöleni sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Çekim Yerleri - Shot In
Kapadokya, Levent Vadisi, Şeytan Kalesi, Nemrut, Akdamar Adası, Kaçkarlar, Karçallar Cilo Dağları, Ovit Dağı, Ölüdeniz, Kayaköy, Toroslar, Fethiye, Bafa Gölü, Göcek, Pınara


Kullanılan Ekipmanlar - Equipments

Fujifilm X-T1

Fujinon XF 16mm F1.4 R WR

Fujinon XF 23mm F1.4 R

Fujinon XF 56mm F1.2 R

Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS

Fujinon XF 18-55mm F2.8-4 R LM OIS

Fujinon XF 18-135mm F3.5-5.6 R LM OIS WR

Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR

Fujinon XF 50-140mm F2.8 R LM OIS WR


Fotoğraflar: Faruk Akbaş

www.farukakbas.com
izlenme 1564 defa

Filmler

 • Kemaliye Seni Bekliyor
  Kemaliye Seni Bekliyor Dünyanın ikinci büyük kanyonu... Erzincan'ın dokuz ilçesinden biri... Eski adı Eğin, yani "Cennet bahçesi, cennet gibi yer" manası taşıyan Eğin (Kemaliye) hem Türkiye ve hem de bölge turizminde önemli bir yere sahip. Dünyanın ikinci büyük kanyonu Karanlık Kanyon tam da burada. Muhteşem bir kapalı eko sisteme sahip olan bu Karanlık Kanyon, doğa sporlarını sevenler için adeta bulunmaz bir hazine. Mk…
  izlenme 53 defa
 • Kıbrıs Alashia Belgeseli
  Kıbrıs Alashia Belgeseli Dağların denizle buluştuğu muhteşem sahil manzarasında tarihe tanıklık eden Alashia... Kıbrıs Akdeniz Kültürünün temelinde bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, Hitit, Mısır, Asur yazıtlarında Akdenizin doğusundaki sihirli ada.
  izlenme 34 defa
 • Craghoppers Turkey
  Craghoppers Turkey Craghoppers Turkey öncülüğünde Mk prodüksiyon ekibi ile Erzincan Kemaliye'de gerçekleştirilen çekimlerle hazırlanan film, Craghoppers Turkey tanıtımı olarak yayınlanmıştır.
  izlenme 48 defa
 • Fujifilm XT-2 XF 80mm Macro
  Fujifilm XT-2 XF 80mm Macro Fujifilm Türkiye öncülüğünde Mk prodüksiyon ekibi ile Antalya'da gerçekleştirilen çekimlerle hazırlanan film, Fujifilm XT-2 XF 80mm Macro tanıtımı olarak yayınlanmıştır.
  izlenme 47 defa
 • Fujifilm - GFX 45mm
  Fujifilm - GFX 45mm Fujifilm Türkiye öncülüğünde Mk prodüksiyon ekibi ile Kayseri'de gerçekleştirilen çekimlerle hazırlanan film büyük beğeni topladı.
  izlenme 100 defa
 • Kayseri Kitap Fuarı
  Kayseri Kitap Fuarı İki çocuğun şehri gezerek kitap dağıtmasını ve insanların kütüphanede buluşmasını konu alan reklam filminin görüntü yönetmenliğini Feza Çaldıran yaptı. Güçlü sesiyle reklam filmine hayat veren Halil Ergün ile çalışmak ise projemize değer kattı.
  izlenme 354 defa
 • Artvin Maden Köyü Fotosafari
  Artvin Maden Köyü Fotosafari Artvin Valiliği tarafından düzenlenen fotosafari etkinliğinde Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen fotoğraf sanatçıları Artvin Maden Köyü'nün bozulmamış tabiatı ve karla kaplı beyaz görselliği ile katılanları büyüledi.
  izlenme 321 defa