Tanıtım Filmi

Maraş - YİBO'da Yaşam Belgeseli
(SODES) projeleri kapsamında hazırlanan "YİBO'da Yaşam" adlı tanıtım belgesel film projesi tamamlandı. Ekinözü Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) örnek bir projeye imza attı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın göz bebekleri olarak bilinen YİBO'da öğrenim gören öğrencilerin hangi şartlarda eğitim öğretim gördükleri, buraların yaşam tarzlarıyla ikinci evleri oldukları, kamuoyunun YİBO'Lara karşı ön yargılı düşünceleri ortadan kaldırmak ve en önemlisi YİBO'larda eğitim öğretim gören öğrencilerin her anlamda bu okullarda hayatı paylaştıklarının anlatılmasının hedeflendiği proje'nin çekimleri 10 gün sürdü.

Koordinatörlüğünü Ekinözü YİBO İngilizce Öğretmeni ve projeler sorumlusu Ozan Özdemir, yaptığı açıklamada bu projenin Türkiye'de YİBO'lar arasında bir ilk olduğunu, öğrencilerin okulda aslında sadece ders görmediklerini bir şekilde hayata hazırlandıklarını belirtti.

Okul Müdürü Ümit Türkan ise bu film projesinin SODES hibe projesinden geçerek hayat bulduğunu belirterek belirledikleri amaç doğrultusunda çekimlerin devam ettiğini sözlerine ekleyerek projeye hayat veren ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak yine ilklerin okulu olacak başka projelerinin de sırada hazır olduğunu dile getirdi. Ekinözü YİBO belgeseli ile ilgili bir açıklama yapan Yapımcı Yönetmen Muhammed Kösen ise şunları kaydetti: MK Prodüksiyon olarak daha önce pek çok proje, tanıtım ve belgesel çalışmaları yaptık ancak ilk kez böyle önemli bir sosyal projeye imza atıyoruz bu yüzden heyecanlıyız. Projenin çok iyi bir fikir ve geleceğe dayalı olan bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca bu projenin yapım aşamasında teknik ve psikolojik desteklerini esirgemeyen başta Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kcatepe, Ekinözü Kaymakamı Abdulhamit Karaca, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Daniye İlik, Okul Müdürü Ümit Türkan, Proje Sorumlusu Ozan Özdemir ve projede rol alan tüm öğrencilere içtenlikle teşekkür ederek bundan sonraki iş ve okul hayatında başarı dileğinde bulundular."
izlenme 10238 defa

Filmler

 • Kayseri Kitap Fuarı
  Kayseri Kitap Fuarı MK Prodüksiyon olarak bu güne kadar pek çok film yaptık ancak bize sorarsanız en anlamlısı "Kayseri Kitap Fuarı" TV reklam projesi oldu. İki çocuğun şehri gezerek kitap dağıtmasını ve insanların kütüphanede buluşmasını konu alan reklam filminin görüntü yönetmenliğini Feza Çaldıran yaptı. Güçlü sesiyle reklam filmine hayat veren Halil Ergün ile çalışmak ise projemize değer kattı. Bir ay süren yoğun bir…
  izlenme 255 defa
 • Kıbrıs Alashia Belgeseli
  Kıbrıs Alashia Belgeseli Kıbrıs - Alashia Yeniden Doğuyor
  izlenme 314 defa
 • Artvin Maden Köyü Fotosafari
  Artvin Maden Köyü Fotosafari Artvin Valiliği tarafından düzenlenen fotosafari etkinliğinde Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen fotoğraf sanatçıları Artvin Maden Köyü'nün bozulmamış tabiatı ve karla kaplı beyaz görselliği ile katılanları büyüledi. MK Prodüksiyon olarak iki gün süren bu etkinliğin kısa bir filmini hazırladık. Bizleri davet ettikleri için Artvin Valiliği'ne ve fotoğraf sanatçısı Süleyman İnal'a teşekkür ederiz.
  izlenme 293 defa
 • Konya Şeker
  Konya Şeker MK Prodüksiyon olarak TORKU markasıyla hizmet veren Konya Şeker'in tüm üretim tesislerini havadan ve iç mekanlarının fotoğraf çekimlerini yaptık. 15 gün süren çekimlerde HDR ve Panaromik fotoğraf çekim teknikleri kullanıldı.
  izlenme 298 defa
 • Havalimanları Projesi Backstage
  Havalimanları Projesi Backstage UDH Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi genel müdürlüğüne bağlı 42 havalimanında gerçekleştirdiğimiz çekimler ile 5 ayda tamamladığımız dev projede son teknoloji 4K kamera ve ekipmanlar kullanarak heyecan dolu akıcı bir film hazırladık. 22.000 KM karayolu ile 42 şehirde konaklayarak dünyanın en gelişmiş insansız hava araçlarıyla tüm havalimanlarını havadan görüntüledik. Tanıtım filmi ve brifing tadındaki film, Türkçe, İngilizce, İşaret Dili ve…
  izlenme 468 defa
 • Kayseri Yılkı Atları
  Kayseri Yılkı Atları Anadolu’da özgür atlar zamanı... Yılkı’, gece gündüz doğada bulunmak anlamına geliyor. Yılkı atları, özellikle köylüler tarafından kullanıldıktan sonra, kimi zaman maddi nedenlerle bakılamayan, kimi zamanda iş göremezlikten dolayı doğaya salınan hayvanlar. Bir süre sonra bu atlar doğaya tam olarak uyum sağlamaya, vahşileşmeye başlıyor. Bir anlamda özgürleşiyorlar. CNN Türk Ana Haber Bülteni
  izlenme 351 defa
 • Erzincan Üniversitesi Reklam
  izlenme 297 defa